" سلام . براي دسترسي به قسمت هاي پيشين و مطالب آينده ميتوانيد پست هاي ديگر سايت ما را نيز مشاهده نماييد "


 


براي خيلي از کاربران محترم و همراهان هميشگي سايت بهترين ايده، اين سؤال پيش آمده باشد که با چه ايده‌هايي مي‌توان کسب و کار خوب در فضاي مجازي راه اندازي کرد و با ثبت دامنه و انتخاب سرور مطلوب، اين کسب و کار را به پيش برد. ايده بسيار است و هر چيز امکان دارد. اما براي معرفي برخي از ايده‌هاي خوب، از امروز در 10 گفتار، به معرفي ايده‌هاي ديجيتالي خوب براي راه اندازي کسب و کار براي کاربران ايراني مي‌پردازيم که قطعاً بخشي از هزاران ايده طلايي در اين عرصه مي باشد. بررسي پرونده تاريخ کارآفريني ديجيتالي جهان در دو دهه اخير نشان مي‌دهد که حتي مسخره‌ترين ايده‌ها هم، توانسته است ميليون‌ها و بعضاً ميلياردها دلار، ارزش بازاري کسب کند. پرتالي که شما فقط 140 کاراکتر دران اجازه داشته باشيد بنويسيد! (Twitter.com) يا پرتالي که مردم، کالاهاي دست دوم خود را درآن به فروش برسانند (donedeal.com). فقط خلاق باشيد و پشتکار داشته باشيد. اين‌ها، اهرم‌هاي موفقيت در کارآفريني ديجيتالي است.


در بخش اول، 20 ايده ديجيتالي جالب معرفي شد. در اين گفتار نيز به معرفي ايده‌هاي ديگري مي‌پردازيم و چندين الگوي موفق تجاري ايراني و خارجي را به علاقمندان معرفي مي‌کنيم.


اين هفته هم با “بهترين ايده هاي کارآفريني – 3” در خدمت شما کاربران عزيز هستيم.


 اگر شما هم ايده جالبي داريد، به ما معرفي کنيد.


ايده‌هاي ديجيتالي خوب، براي کاربران خوب(3)?


1-    کتاب‌هاي الکترونيکي رايگاني در اينترنت در اختيار علاقمندان است، به زبان‌ها و موضوعات گوناگون. چرا شما اين مجموعه رايگان را با حفظ حقوق قانوني آن‌ها، جمع آوري و به اشتراک نگذاريد؟ خيلي‌ها دوست دارند کتاب الکترونيکي درباره موضوع خاص در اختيار داشته باشند، اما بلد نيستند که در کجا بايد اين اطلاعات را به زبان فارسي بدست آورد. شما اين فرصت را شناخته‌ايد و مي‌توانيد کسبي راه اندازي کنيد!
 


ايده‌هاي ديجيتالي خوب، براي کاربران خوب(3)?


سايت free-ebooks.net مدلي خوبي براي استارت آپ هاي علاقمند به کتاب الکترونيکي است


سايت‌هايي مانند parsbook.org، ketabnak.com، irpdf.com، fidibo.com، takbook.com، ketabesabz.com نمونه اي از ده‌ها سايت فعال در اين عرصه مي باشد که ايده‌هاي خوبي هستند.


   محمود معظمي كيست  


 


2-     تصور کنيد اطلاعات 2000 شرکت در زمينه‌هاي مختلف را در پرتال خود به صورت متني و تصويري در 2000 صفحه به زبان فارسي منتشر کرديد. صد درصد اين محتواها مورد استقبال موتورهاي جست وجو قرار مي‌گيرد و براي شما، کاربر و مخاطب به همراه مي‌آورد. هر اندازه اين اطلاعات غني شده و حرفه اي باشد و شيوه‌هاي بهينه سازي سايت براي موتورهاي جست و جوي فضول وب را رعايت کرده باشيد، مخاطب پذيري شما افزايش مي‌يابد. اين راه ساده اي براي توليد محتوا و به اشتراک گذاري اطلاعات است.


 احمد حلت حالتون چطوره 


 خيلي‌ها درباره شرکت ايکس اطلاعات دارند. اما نمي‌دانند که شرکت ايکس، پرتال‌هايي براي کارآموزي و بورسيه تحصيلي به دانشجويان و پروژه‌هاي تحقيقاتي گوناگون براي علاقمندان دارد. اين اطلاعات خاص را شما شناسايي و در دايرکتوري اطلاعاتي خود منتشر کنيد. چرا که شما فرصت شناس ديجيتالي هستيد! مهم اين هست که شما بتوانيد، موضوعات جالبي را که خيلي از پرتال‌ها به آن توجه نمي‌کنند، در دسته بندي‌هاي مختلف، در پرتال خود ارائه کنيد. اين ايده ديجيتالي ارزنده را در ذهن داشته باشيد. ديلي فاينانس، ايده خوبي هست.
 


ايده‌هاي ديجيتالي خوب، براي کاربران خوب(3)?


(تصوير ايندکس سايت خبري شرکتي dailyfinance.com)
ابوالفضل حصارکي کارآفرين


سايت‌هاي صنعتي و بازرگاني مختلف کشور، درعرصه هاي گوناگون، اخباري دارند که معمولاً مد نظر خبرگزاري‌ها و کاربران مختلف وب قرار نمي‌گيرد، اما محتواي مهمي هستند که مناسب قشر زيادي از افراد است. مثلاً فعلان بانک، فلان مسابقه را برگزار مي‌کند يا فلان شرکت، از فلان ايده‌ها حمايت مي‌کند يا فلان کارخانه، اطلاعات فلان موضوع را در پرتال خود منتشر کرد يا ويدئو رونمايي از فلان دستگاه يا کتاب يا سرويس جديد فلان مجموعه، منتشر شد. اين‌ها را شما مي‌توانيد در يک پرتال صنعتي يا تجاري دسته بندي کرده و منتشر کنيد. در بخش اول اين سلسله مطالب، به اهميت مجلات سبک زندگي ديجيتالي اشاره کرديم. اين مجله، مي‌تواند رويکرد تخصصي هم داشته باشد.


  پريسا نصري كيست  


 


3-    نکات کليدي و ترفندهايي در زمينه اي خاص! هر زمينه اي که فکر مي‌کنيد. عنوان خوبي براي يک وبلاگ يا پرتال اطلاع رساني مخاطب پذير است. چطور، خود را از حالت deactive در فيسبوک خارج کنيم. به‌طور بفهميم چه کساني در ياهو مسنجر، invisible تشريف دارند. چطور بفهميم سايت سيان آن در 15 سال پيش چطور بوده است. چطور، افراد را فالو کنيم و فالوور زياد کسب کنيم. چطور بفهميم پر بيننده‌ترين سايت‌هاي وب کجاست. چطور بفهميم که کجا بورسيه‌هاي تحصيلي ارائه مي‌شود. آخرين فرصت‌هاي شغلي در فنلاند کجاست. چطور مي‌شود نان بربري در خانه درست کرد. چطور مي‌شود تارت توت فرنگي هلندي درست کرد… اين‌ها نمونه اي از ميليون‌ها موضوع جذاب و جالبي است که مي‌توان در قابل ترفندهاي جالب و جذاب و کوتاه، به کاربران ارائه کرد. يادتان باشد که خيلي‌ها دنبال نکات سريع هستند. دنيايي از ترفندها و حقه اي و مشاوره‌ها را مي‌توان در داخل يک سايت، دسته بندي کرد و ارائه نمود و از قبالان، کار ايجاد کرد. سايت helpingyouonline.net نمونه خوبي است.


 


     شاهين فرهنگ کيست 


 


ايده‌هاي ديجيتالي خوب، براي کاربران خوب(3)?


سايت‌هايي مانند tarfandha.net، tarfandestan.com، ybbhelper.ir، tarfandsara.ir و taktarfand.ir مشتي نمونه خروار سايت ترفند باز در اينترنت است که مي‌توان از آن به عنوان الهام بخشي، استفاده کرد.


 


 امير گودرزي کارآفرين


 


 


4-     در هر زمان و مکان، شهروندان به آداب و سنت‌هاي مختلفي در لباس پوشيدن و غذا خوردن و مسافرت کردن و صحبت کردن و نوشتن و مسائلي از اين دست، روي مي‌آورند و به قولي هر زمان، يک چيز مد مي‌شود! اين مدها را شما در سايتي جمع آوري و بر رويان‌ها با کمک دوستانتان بحث و بررسي کنيد. يعني توليد محتواي عمومي براي کاربران عمومي که به ظواهر توجه مي‌کنند و الان هم شمارشان در اينترنت صدها ميليون نفر است! ايده بدي هست؟ سبک زندگي ديجيتالي مخصوص پوشاک و سلايق ملل راه اندازي کنيد. بسياري از شرکت‌ها مد و تبليغات به سمت شما خواهند آمد. به vayable.com توجه کنيد. مدل کسب و کار ديجيتاليان را بررسي کنيد.
 


 


سعيد دي کيست 


ايده‌هاي ديجيتالي خوب، براي کاربران خوب(3)?


(تصوير ايندکس سايت وايابل، که تجربه‌هاي کاربران را در زمينه‌هاي مختلف غذا تا مکان‌هاي گردشگري، منتشر مي‌کند)


سايت vayable، نمونه موفق خوبي براي الهام گيري براي افرادي است که قصد دارند، شبکه اجتماعي سليقه‌ها و سنت‌ها را از افراد مختلف بگيرند و منتشر کنند.


 


وحيد اميدواري نياي


 


5-     انجمن‌هاي الکترونيکي در موضوعات خاص. نرم افزارهاي رايگان زيادي براي راه اندازي چنين پرتال‌هايي وجود دارد. از آن ها استفاده کنيد و مخاطب آفريني کنيد. مخاطب هم که مي دانيد جه معنايي دارد براي يک کسب و کار؟ (از قدرت wordpress.com غافل نشويد. فرصتي براي انتشار سايت با قابليت‌هاي متن باز. سايت 000webhost.com نيز، سايت شما را که از طريق ورد پرس راه اندازي کرديد، تا 1?5 گيگا بايت، ميزباني رايگان خواهد کرد. براي راه اندازي يک فعاليت اينترنتي، اين دو وسيله خودش، خيلي از نيازهاي شما را برطرف خواهد کرد./


سعيد گل محمدي


ايده‌هاي ديجيتالي خوب، براي کاربران خوب(3)?


 


ايندکس سايت وب‌هاست دات کام براي دريافت ميزباني رايگان


محمد پيام بهرامپور


 


6-     اگر شاعر هستيد يا نويسنده، نوشته‌هاي خود را در وبلاگ يا پرتالي منتشر کنيد. خيلي از ناشران يا رومه نگاران، از طريق جست وجو در وب، با نويسندگان و شاعران آشنا مي‌شوند و آن ها را دعوت به همکاري مي‌کنند. به شما گفتيم در هزار نکته باريک تر از مو! که راه جهاني شدن در اينترنت، چند زبانه بودن است. بنابراين اگر مي‌خواهيد اشعار شما يا کتاب و نوشته شما در اسپانيا نيز مخاطب داشته باشد و مورد استقبال ناشران اسپانيايي قرار بگيرد، استفاده از دوستاني که اسپانيولي بلد هستند و مي‌توانند هر از گاهي مطالب شما را به اين زبان پر مخاطب ترجمه کنند، خالي از لطف نيست.
 


 ايده‌هاي ديجيتالي خوب، براي کاربران خوب(3)?


حميدرضا محتشمي روانشناس


 


7-     اگر به موسيقي علاقمند هستيد و در نواختن يک ساز، تبحر داريد، قابليت‌هاي خود را به صورت صوتي و ويدئويي در پرتال يا وبلاگي در اختيار ديگر کاربران قرار دهيد. اين راهي است براي شناساندن توانمندي موسيقيايي شما به فعالان صنعت موسيقي.


ايده‌هاي ديجيتالي خوب، براي کاربران خوب(3)?


(ايندکس سايت عليرضا قرباني، موسيقي دان کشور)


ماهان تيموري هوش مالي


 


8-     پرتالي براي باز توليد اخبار و گزارش‌هاي سايت‌هاي ايراني و خارجي راه اندازي کنيد! ايده جالبي مي‌تواند باشد. در اين پرتال، نرم افزارهاي خبر خوان و راه اندازي پايگاه‌هاي خبري را معرفي و تبليغ کنيد و پورسانت بگيريد.


امير شريفي قانون جذب


 


9-    راه اندازي سايتي براي انتقال تجربيات و يافته‌هاي شخصي! از سفر گرفته تا موضوعات شغلي که دانستنان براي خيلي‌ها جالب است! ايده خوبي خواهد بود.


محمود معظمي كيست


 


10-    شما مترجم زبان نيستيد. اما 15 نفر سراغ داريد که در زبان‌هاي مختلف دنيا، قابليت ترجمه متون را در سطوح مختلف دارند. سايتي راه اندازي کنيد و با هزينه‌هاي کم، پروژه‌هاي ترجمه متون دانشجويان و افرادي که خواهان ترجمه متوني از اين 15 زبان به زبان فارسي هستند را دريافت کنيد.
 


ايده‌هاي ديجيتالي خوب، براي کاربران خوب(3)?


(سايت دنياي مترجمين)


علي شاه حسيني كارآفرين


در دراز مدت مانند ده‌ها پرتال موفقي که امروزه براي ترجمه آنلاين راه اندازي شده است، مي‌توانيد درامد زايي کنيد. سايت worldtranslators.net نمونه خوبي هست. شبکه مترجمين ايران با هدف ارائه خدمات الکترونيکي ترجمه توسط عده اي از متخصصين ايراني صنعت IT و اساتيد فن ترجمه داير شده است. با گردآوري مجموعه اي از بهترين مترجمين داخلي و خارجي در تمام زمينه‌هاي تخصصي و غير تخصصي بستري براي ارائه خدمات مطمئن، سريع و با کيفيت ترجمه در هر نقطه اي از اين کره خاکي که تحت پوشش شبکه اينترنت باشد فراهم نموده است. امکان انتخاب زمان تحويل ترجمه، کيفيت و نيز امکان برقرار نمودن ارتباط مستقيم با مترجم از امکانات ويژه سيستم، مي باشد. اين ايده خوبي هست.


 

مشاوره و اجراي کسب و کارهاي اينترنتي

نظرات شما درباره محمود معظمي

70 ايده کسب و کار خلاقانه و استارت آپي جديد ( قسمت چهارم ) - 2

سايت ,کنيد ,راه ,يا ,ايده ,ديجيتالي ,راه اندازي ,کسب و ,و کار ,را در ,و به

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

karbordi90 progerammer شهر فرش ماشيني کاشان فیلم و سریال بهسایی هر چی کی بخوای هس فایل لایه باز انتخابات psd سایت علمی انرژی تاریک melimarketm نیشابور آموزشگاه حسابداری و کامپیوتر و بورس